Kontakt

Har ni några frågor så tveka inte att kontakta oss.


Supporterhuset
Södra Förstadsgatan 79D
0721-604727
info@supporterhuset.se


Styrelse:

Ordförande
Christian Bruun
Ålder 36 Yrke Egenföretagare inom event och marknadsföring

Supporterbakgrund Skåning med senaste 14 åren i Malmö och säsongskort i handen sedan 2007. Kan se en hands på 150 meters avstånd och har gjort mål på Ricardinho. Står på Roys från 2018. christian@supporterhuset.se

Vice ordförande
William Galambos
Ålder 25 Yrke IT-tekniker

Supporterbakgrund Född MFF’are. Kan inte tala eller tänka objektivt kring Malmö FF, vi är alltid störst, bäst och vackrast i världen. Står på ståplats och skriker. william@supporterhuset.se 

Kassör
Christoffer Ahlgren
Ålder 29 Yrke Kapitalförvaltare

Supporterbakgrund MFFare sen barnsben, årskort sedan 2012 efter några år i excil. Finansman som alltid är objektiv och återfinns i gemytligheten på ståplats. Christoffer@supporterhuset.se.

Sekreterare
Joakim Andersson
Ålder 41 Yrke Biträdande rektor

Supporterbakgrund Supporterskap i progression, på väg mot ovillkorligt. Upplevelsen är inte alltid synonymt med resultatet. Delar passionen med min son. joakim@supporterhuset.se

Ledamot
Markus Dajcman
Ålder 19 Yrke Studerande

Supporterbakgrund Född i fotbollsfanatisk familj. Supporter sedan barnsben med årskort på norra läktaren. Förlorat med 8-0 mot Mattias Svanberg & Teddy Bergqvists lag i Skånecupen 13/14. dajcman@supporterhuset.se

Ledamot
Kristin Svensson
Ålder 41 Yrke Socionom, jobbar för Malmö stad i ämnet våld i nära relationer

Supporterbakgrund MFF’are sen 13 september 1989. Missade målet pga hade näsan i en påse skumbilar. Frekvent stadionbesökare sen flytten till Malmö 2006. Återfinns på ståplats efter några år på sitt. Även aktiv i Malmösystrar. kristin@supporterhuset.se

Ledamot
Marcus Svensson
Ålder 24 Yrke Jobbar inom LSS

Supporterbakgrund Varit en del av Supporterhusets shoputskott sedan 2015, älskar Markus Halsti och rör mig alltid i min Durántröja under höst/vinter på ståplats marcus@supporterhuset.se