Kontakt

Har ni några frågor så tveka inte att kontakta oss. 


Supporterhuset
Södra Förstadsgatan 79D
076-890 19 10
info@supporterhuset.se


Styrelse:

Ordförande
Christian Bruun 
Ålder 35 Yrke Egenföretagare inom event och marknadsföring Supporterbakgrund Skåning med senaste 14 åren i Malmö och säsongskort i handen sedan 2007. Kan se en hands på 150 meters avstånd och har gjort mål på Ricardinho. Står på Roys från 2018. christian@supporterhuset.se

Ledamot
Ludvig Mårtensson
Ålder 23 Yrke Vikarierande på LSS-Boende Supporterbakgrund MFFare sen barnsben, började gå på match under Åkeby-eran. Håller till på ståplats. ludvig@supporterhuset.se

Ledamot
Pierre Nordberg
Ålder 36 Yrke SLO och medlemsansvarig hos Malmö FF Supporterbakgrund MFF:are sedan barnsben har frekvent besökt stadion sedan mitten av 90-talet. pierre@supporterhuset.se eller pierre.nordberg@mff.se

Ledamot
Kristin Svensson
Ålder 39 Yrke Socionom, jobbar med att introducera nya barnutredare i yrket Supporterbakgrund MFF’are sen 13 september 1989. Missade målet pga hade näsan i en påse skumbilar. Frekvent stadionbesökare sen flytten till Malmö 2006. Återvänder till ståplats i år efter några år på sitt. Även aktiv i Malmösystrar. kristin@supporterhuset.se

Ledamot
Showan Shattak 
Ålder 29 Yrke Verksamhetsutvecklare på ABF Supporterbakgrund Började följa MFF när Zlatan debuterade i Superettan, idag aktiv i Supras Malmö och Fotbollssupportrar mot homofobi. showan@supporterhuset.se

Ledamot
Victor Holmgren
Ålder 33 Yrke Management coordinator Supporterbakgrund Jag var fem år gammal då min far tog med mig och min bror på vår första match på gamla stadion. Började gå med vänner under 90-talet och har varit ståplats trogen sedan dess med undantag för resor och boende på annan ort. Aldrig organiserad i någon gruppering eller liknande. victor@supporterhuset.se

Suppleant
Thelma Ernst 
Ålder 23 Yrke Medlemshandläggare Supporterbakgrund Gått på MFF:s matcher sedan 95. Ordförande i MFF Support. thelma@supporterhuset.se

Suppleant
Johannes Claesson
Ålder 31 Yrke Mjukvaruutvecklare Supporterbakgrund Flitig besökare på ståplats sedan slutet av 90-talet. Inte organiserad i någon MFF-gruppering. Peaken är fortfarande segern i Efes Pilsen cup. johannes@supporterhuset.se