Kontakt

Har ni några frågor så tveka inte att kontakta oss.


Supporterhuset
Södra Förstadsgatan 79D
0721-604727
info@supporterhuset.se


Styrelse:

Ordförande
Christian Bruun
Ålder 35 Yrke Egenföretagare inom event och marknadsföring Supporterbakgrund Skåning med senaste 14 åren i Malmö och säsongskort i handen sedan 2007. Kan se en hands på 150 meters avstånd och har gjort mål på Ricardinho. Står på Roys från 2018. christian@supporterhuset.se

Ledamot
Ludvig Mårtensson
Ålder 24 Yrke Vikarierande på LSS-Boende Supporterbakgrund Ålder: 24 Yrke: Studerande Supporterbakgrund: MFFare sen barnsben. Håller till på ståplats. ludvig@supporterhuset.se

Ledamot
William Galambos
Ålder 24 Yrke IT-tekniker Supporterbakgrund Född MFF’are. Kan inte tala eller tänka objektivt kring Malmö FF, vi är alltid störst, bäst och vackrast i världen. Står på ståplats och skriker. william@supporterhuset.se 

Ledamot
Kristin Svensson
Ålder 40 Yrke Socionom, jobbar för Malmö stad i ämnet våld i nära relationer Supporterbakgrund MFF’are sen 13 september 1989. Missade målet pga hade näsan i en påse skumbilar. Frekvent stadionbesökare sen flytten till Malmö 2006. Återfinns på ståplats efter några år på sitt. Även aktiv i Malmösystrar. kristin@supporterhuset.se

Ledamot
Rouzbeh Valizadeh                                                                          Ålder 36 Yrke Head of Managed Services Business at Nordcloud Supporterbakgrund Lundensare som varit MFFare sedan tidigt 90-tal, flyttade från stå till Roys för några år sedan. Höjdpunkt: Försäsongen 2017 i Marbella (12 dagar i rad med MFF).                   ross@supporterhuset.se

Ledamot
Thelma Ernst
Ålder 25 Yrke Studerande Supporterbakgrund Gått på MFF:s matcher sedan 95. Ordförande i MFF Support. thelma@supporterhuset.se

Kassör                                                                                                            Christoffer Ahlgren                                                                                       Ålder 28 Yrke Kaptialförvaltare Supporterbakgrund MFFare sen barnsben, årskort sedan 2012 efter några år i excil. Finansman som alltid är objektiv och återfinns i gemytligheten på ståplats.                  Christoffer@supporterhuset.se