Kontakt

Har ni några frågor så tveka inte att kontakta oss. 


Supporterhuset
Södra Förstadsgatan 79D
076-890 19 10
info@supporterhuset.se


Styrelse:

Ordförande
Lena Petersson
Ålder 38 Yrke Organisationsadministratör Supporterbakgrund Himmelsblå sedan flytten gick till Malmö 2003, föll handlöst för staden, laget och supportrarna. Ståplats är där jag hör hemma, älskar stämningen och kärleken där! Sjunger alltid, skriker lite för mycket och tappar allt för ofta rösten! lena@supporterhuset.se

Kassör
Molly Kummel
Ålder 36 Yrke Ekonom Supporterbakgrund I början på 90-talet såg jag min första match på Stadion och sedan dess är mitt hjärta himmelsblått. Jag befinner mig på Ståplats (såvida inte [syskon-]barn och pappa sällskapar mig) och är en av dem som gärna busvisslar – och är förbannat bra på det! molly@supporterhuset.se

Ledamot
Pierre Nordberg
Ålder 35 Yrke SLO och medlemsansvarig hos Malmö FF Supporterbakgrund Supporterbakgrund: MFF:are sedan barnsben har frekvent besökt stadion sedan mitten av 90-talet. pierre@supporterhuset.se eller pierre.nordberg@mff.se

Ledamot
Showan Shattak 
Ålder 28 Yrke Arbetstränar på ABF Supporterbakgrund Började följa MFF när Zlatan debuterade i Superettan, idag aktiv i Supras Malmö och Fotbollssupportrar mot homofobi showan@supporterhuset.se

Ledamot
Victor Holmgren
Ålder 32 Yrke Management coordinator Supporterbakgrund Jag var fem år gammal då min far tog med mig och min bror på vår första match på gamla stadion. Började gå med vänner under 90-talet och har varit ståplats trogen sedan dess med undantag för resor och boende på annan ort. Aldrig organiserad i någon gruppering eller liknande. victor@supporterhuset.se

Suppleant
Thelma Ernst 
Ålder 21 Yrke Kundtjänst på en tolkförmedling Supporterbakgrund Gått på MFF:s matcher sedan 95. Ordförande i MFF Support. thelma@supporterhuset.se

Suppleant
Ludvig Mårtensson
Ålder 22 Yrke Vikarierande på LSS-Boende Supporterbakgrund MFFare sen barnsben, började gå på match under Åkeby-eran. Håller till på ståplats. ludvig@supporterhuset.se